HEDEF AY:

Hakkında

Zorluk
90%
Mücadele
40%
Teknik
56%
Görevin Tamamlanma Yüzdesi
70%

Hedef Ay nedir?

Hedef ay gelecek bir zaman diliminde Ay’a giderek eğlence, keşif, gelecek vizyonu içeren interaktif bir uzay macerasıyla dolu bir evren sunuyor.

3 yaş üstü her yaş grubuna hitap eden toplam 6 Modülden oluşan 6 kişilik gruplar halinde katılabildiğiniz, Ay’a yolculuk temalı bir aktivite.

2081 yılındayız. Türkiye Uzay Ajansı Ay’a astronot göndermiş, bir araştırma üssü kurmuştur. Ay’da keşfedilen NZC-35 madeninin işlenmesi ve kullanım alanlarının belirlenmesi için çalışmalar yürütülmekte.

Sizin göreviniz de NZC-35 madeninin aranması, bulunması ve toplanması olacak. Roket Simülatörü’ ne binmek istemeyen ziyaretçimiz bir sonraki modüle direk geçebilir. Toplam 35-40 dakikalık evrenin kapılarını açacak bir anahtar sunuyoruz.

Giriş: Müze Alanı

Roket: Uzaya Çıkış

Uluslararası Uzay İstasyonu

Uzay aracı: Ay’a gidiş

Ay Üssü Laboratuvarı

Uzay aracı: Maden Arama

Ay Üssü: Maden İşleme Laboratuvarı

Roket: Dünya'ya Dönüş

MİSAFİRLERİMİZ NE SÖYLEDİ?

Hacer Arıburnu
Hacer Arıburnu

Bir uzay meraklısı olarak yakın zamanda keşfettiğim, güler yüzlü dijital park danışmanlarının eşlik ettiği ve dekoruyla etkileyen harika bir dijital park, güzel bir deneyimdi. Çocuklarla da gönül rahatlığıyla gidilebilir.

Enes Şahin
Enes Şahin

Harika bir deneyimdi arkadaşlarımla gittik çok eğlendik herkese tavsiye ederim çalışanlar çok güler yüzlüydü 👏👏

Cevat Daş
Cevat Daş

Harika bir deneyim oldu bizim için Sadece filmlerden gördüğümüz Uzayı birebir yaşadık harika bir platform ve deneyim Alanı herkese tavsiye ederim.

Yağız Bayrak
Yağız Bayrak

Çok ilginç bir tecrübeydi ve çok eğlendim. Herkesin gitmesini öneririm.

Ayşe Aysun Savcı
Ayşe Aysun Savcı

Güzel ve eğlenceli bir aktiviteydi. Arkadaşalar ile yapılabilecek güzel bir aktivite. Sürekli aynı şeyi yapmaktan sıkılanlar için iyi bir deneyim

tr_TRTürkçe